Пульт дистанційного керування лебідкою

Поняття про пульти керування лебідкою

Відомо, що автомобільна електрична лебідка часто використовується в найнесприятливіших дорожніх ситуаціях (у бруді, піску, снігу, воді тощо) і в найкращих погодних умовах (під час дощу, снігопаду, штормового вітру). А в евакуаторах нерідко ще й при незручному розташуванні машин, що евакуюються. Тому для зручності водія та ефективного використання автолебідки, значна їх частина оснащується пристосуванням для керування на дистанції. Воно дає можливість керувати лебідкою, перебуваючи у зручному місці, що робить її використання безпечним для водія чи оператора. Крім того, пульт дистанційного керування для лебідки спрощує сам процес її включення/вимкнення, підвищуючи ефективність та швидкодію.

Дистанційний пульт керування лебідкою випускається двох видів: провідний та бездротовий. І ті, й інші відрізняються надійністю та простотою користування.


Провідні пульти

Дротові пульти, що є штатними для автомобільних лебідок, складаються з двожильного кабелю, довжиною не менше 2-х метрів, наконечника для підключення і самого пульта, на якому є кнопки або клавіші: нейтрал, вперед/назад. Це надзвичайно простий, не дорогий, дуже надійний тип дистанційного керування, що відрізняється великим експлуатаційним ресурсом і батарейок для живлення, що не потребує. А незручність полягає в тому, що кожного разу його необхідно діставати з багажника, відкривати капот і підключати кабель, а також в обмеженому просторі, в межах якого може пересуватися водій.


Бездротові пульти

Дистанційні бездротові пульти дорожчі за вартістю, але найпопулярніші, оскільки дозволяють керувати лебідкою, перебуваючи від автомобіля в радіусі від 10 до 50 метрів. Бездротовий пульт керування лебідкою складається з передавача, коротких проводів для його підключення, самого пульта, а також страхувального ремінця та тримача. Перевага його в тому, що не потрібно щоразу підключати. Бездротовий пульт дистанційного керування лебідкою знаходиться завжди підключеним, а сам пульт закріплюється у салоні автомобіля спеціальним утримувачем. Лебідка включається лише натисканням кнопки. Однак потрібно стежити за станом батарейки в пульті, при розряді якої він не працюватиме, і доведеться керувати вручну, що не тільки незручно, а й небезпечно для водія.

Важливо підкреслити, що універсальний бездротовий пульт 12-24 може ще використовуватися для підняття гаражних ролет, відкриття в'їзних воріт, придатний для евакуаторів і стаціонарних лебідок.


Купівля пульта

Перш ніж пульт керування лебідкою купити, необхідно вивчити характеристики своєї лебідки, визначитися з яким радіусом дії потрібен пульт і для якої напруги автомобіля. Немаловажне значення при виборі приділяється зручності самого пульта для руки, його ергономічності та наявності страхувального пристосування для запобігання кидання в бруд, сніг, воду, що трапляється нерідко.Показано з 1 по 17 із 17 (всього 1 сторінок)